Divadelní sezona 2017 na zámku v Horšovském Týně skončila

Holýšovští divadelníci zakončili Horšovskotýnskou zámeckou divadelní sezonu nastudováním hry F. R. Čecha „Dívčí válka“. Na zámecké půdě si zahráli v sobotu 16. září v komorním divadle o kapacitě 70 míst.

„Holýšovský DS „Přijdu hned“ se musel poprat s malým divadelním prostorem. To se jim nakonec povedlo a představení mělo velký úspěch.“ Řekl Radim Žáček, správce depozitáře zámku v Horšovském Týně. „Je vidět, že se divadlo na zámku dostává do podvědomí lidí, protože chodí stále víc a více divadelních nadšenců,“ dodává Žáček. Na holýšovský soubor si našlo cestu téměř 40 návštěvníků, což je v letošní sezoně návštěvnický rekord. Milovníci humoru F. R. Čecha a jeho ztvárnění našich bájných dějin se mohou na Dívčí válku v podání souboru „Přijdu hned“ jet podívat o vánocích do Holýšova, kde se uskuteční derniéra této hry.

Divadelní sezona na zámku v Horšovském Týně začala v červenci víkendovým vystoupením „DS Pohádka“ z Prahy pod vedením Tomáše Krauchera. Umělci z Prahy hráli přes den krátké pohádky pro děti na nádvoří zámku a večer si zahráli představení pro děti i dospělé v divadle na půdě. Stejným způsobem se zde prezentovalo Divadlo Pohádka i v srpnu, kdy měli pro návštěvníky připravenou novou sadu pohádek pro malé i velké. „Jsme rádi, že se zde Divadlu Pohádka líbí a chtějí k nám stále jezdit. Svědčí pro to i fakt, že se stávají velice oblíbenými mezi návštěvníky. Někteří zde tráví celý den, jen aby mohli vidět všechny pohádky.“ Říká Radim Žáček. Na divadelní soubor z Prahy přišlo v letošním roce celkem téměř 1000 návštěvníků. Nejnavštěvovanější jsou ale představení na nádvoří. Na představení „na půdě“ přijde většinou kolem 20 osob. „Spolupráce s DS Pohádka bude pokračovat i příští rok. Nejen že přivezou nové pohádky, ale také zkusíme udělat první noční divadelní představení přímo na nádvoří zámku. Při tomto představení by se využilo zámecké architektury, která bude dokreslovat celou pohádkovou atmosféru,“ dodává Žáček.

V červenci vystoupil na zámecké půdě také „DS Orákulum“ z Plzně se svojí vlastní hrou „Fíkus a kňour“. A v září se představil „DS z Milavčí“ pod vedením Miroslava  Zdanovce, který si taktéž zahrál svoji vlastní hru „Zkouška“.

Letošní divadelní již skončila. Byla opravdu úspěšná, protože celkem se přišlo na divadla na Státním hradě a zámku podívat 1060 návštěvníků. „Děkujeme všem, kteří si zde zahráli. Děkujeme všem, kteří se přišli na divadla podívat. A těšíme se na všechny divadelní nadšence zase v příštím roce, kdy už bude probíhat 3. divadelní zámecká sezona,“ dodává Radim Žáček.