Informace pro návštěvníky

Žádáme návštěvníky, aby během prohlídek neopouštěli prohlídkovou trasu, nevzdalovali se od průvodce a řídili se jeho pokyny. Je zakázáno dotýkat se vystavených předmětů, malovat po zdech a stěnách nebo jinak památkový objekt poškozovat.

Na všech prohlídkových trasách je povoleno fotografování (výhradně bez blesku, stativu a selfie tyče) a filmování zdarma.

Parkování

Náměstí v Horšovském Týně slouží zároveň jako parkoviště pro návštěvníky. Nachází se přímo u zámku a je zpoplatněno.

Přístupnost

Hrad a zámek Horšovský Týn má bezbariérové pouze hlavní nádvoří a s trochu pomoci veřejné toalety - toaleta pro hendicapované je zařazena do stavebního plánu. Lidem handicapovaným je umožněn vstup na prohlídku za současné pomoci osob v jejich okolí.

Zvířata

S domácími a jinými zvířaty je vstup do expozice zakázán. Výjimkou jsou malá zvířata, která je možné nést po celou dobu prohlídky v náručí, košíku, tašce apod. Ovšem za podmínky, že s tím souhlasí i zbylí členové skupiny. Prostor pokladny neslouží jako hlídací místnost a paní pokladní není hlídač. Pokud máte velkého mazlíčka, budete jej muset zanechat uvázaného venku, nebo se budete muset vystřídat na prohlídkách.

Cyklisté

Cyklisté mají k dispozici stojan na kola u vstupní brány do areálu, vstup s bicyklem do areálu je z bezpečnostních důvodů zakázán.

Pro děti

Rodiny s dětmi jsou na našem zámku vítány. Během letní sezony je na parkánu připraveno posezení v kavárně i pro děti.

Občerstvení

V blízkosti zámku se nachází mnoho restaurací a kaváren, kde se můžete občerstvit, dát si zákusek, zmrzliny, polední menu, nebo nějakou minutku.